„Touto akvizicí vstupuje naše energetická divize na zahraniční trh. Kromě obrovské investiční příležitosti, je to pro nás rovněž příležitost uplatnit naše know how na větším než českém trhu a diverzifikovat investice i mimo státy EU, “ říká CEO skupiny CREDITAS Jiří Hrouda.

InterGen je již více než 25 let významných hráčem na globálních energetických trzích. Patří mezi největší nezávislé výrobce energie ve Spojeném království s výrobní kapacitou 2 860 megawatt rozloženou mezi třemi paroplynovými elektrárnami v různých lokalitách s plynovými turbínami s kombinovaným cyklem a celkovým výkonem 2 560 MW a jednou vysoce flexibilní elektrárnou s plynovou turbínou s otevřeným cyklem s výkonem 300 MW pro poskytování rychlých služeb výkonové rovnováhy. V roce 2021 dosáhla společnost InterGen EBITDA 121 milionů liber při bilanční sumě 880 milionů liber.

„Těšíme se na spolupráci s novým vlastníkem. Věříme, že nám to umožní urychlit energetickou transformaci, v níž se zaměřujeme na zvýšení dostupnosti energií prostřednictvím našich projektů pro miliony domácností ve Velké Británii,“ říká k transakci Jim Lightfoot, generální ředitel InterGenu.

Skupina CREDITAS působí v energetice od roku 2013. Její energetická divize UCED je čtvrtým největším distributorem energií v České republice. Kromě distribuce energií se zaměřuje na výrobu elektřiny, tepla a je rovněž významným poskytovatelem služeb výkonové rovnováhy. UCED chce být lídrem decentrální energetiky v ČR. Do roku 2030 plánuje provozovat virtuální elektrárnu s výkonem 1000 MW. Ta bude agregovat nejen obnovitelné zdroje, ale i plynové elektrárny umožňující spalování vodíku, jako energetického zdroje budoucnosti.